منوهای نصب در پنل مدیریت

  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مقدمه و معرفی دوره آموزشی HTML

مقدمه و معرفی دوره آموزشی HTML

HTML زبانی است که تقریباً تمام کسانی که دستی در دنیای وب دارند با آن آشنا هستند و اسم آن را بارها شنیده‌­اند، زبانی که به جرات می­‌توان گفت یکی از آسان­‌ترین و پر کاربردترین زبان‌های کدنویسی‌ در جهان می­‌باشد که، از سال ۱۹۸۰ میلادی تا امروز همواره روندی رو به رشد داشته است. در اهمیت این زبان همین بس که حاصل کدنویسی برنامه نویسان وب، نهایتا به صورت خروجی HTML در مرورگر کاربران نشان داده خواهد شد؛ لذا نقطه آغاز یادگیری برنامه نویسی تحت وب، یادگیری زبان HTML است.

ملزومات شروع کار

برای شروع برنامه نویسی تحت وب به زبان HTML شما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید که کدهای خود را در آن وارد نمایید. ساده‌­ترین نرم افزار مورد استفاده Notepad است که در سیستم عامل ویندوز به صورت پیش فرض می‌­باشد و نیاز به نصب ندارد. برای باز نمودن این برنامه می­‌توانید از قسمت جستجوی منوی استارت استفاده نمائید.

 

نحوه‌­ی بازکردن نرم افزار Notepad

نرم‎افزارهای دیگری برای نوشتن و ویرایش کدهای HTML وجود دارد مانند Dream Weaver و Notepad++ (امکانات بیشتری نسبت به Notepad دارد)، Brackets و … .

نکته:

برای برنامه نویسی و همچنین ویرایش کد به هیچ عنوان از نرم‌­افزارهای WordPad و Microsoft Office Word استفاده نکنید زیرا در هنگام ذخیره این نرم افزارها متون ذخیره شده را به همراه کدهایی که برای پردازنده کدهای HTML آشنا نیست، ذخیره می‌نماید.

 

در نهایت، برای مشاهده نتیجه کدنویسی شما نیاز به یک مرورگر دارید که به طور پیش­فرض مرورگر Internet Explorer  بر روی ویندوز شما نصب شده است شما همچنین می­‌توانید از مرورگرهای مختلف دیگری مانند Mozilla Firefox  و Google Chrome و Opera و … نیز استفاده نمایید.

 

نکته:

جهت برنامه نویسی HTML نیازی به دسترسی به اینترنت ندارید و به صورت آفلاین می­‌توانید خروجی کدها را در مرورگر مشاهده کنید.

تبلیغات

همیار

Template Design © VibeThemes. All rights reserved.

منوهای نصب در پنل مدیریت

X