منوهای نصب در پنل مدیریت

  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

HTML چیست ؟

HTML برای ساخت داکیومنت‌های الکترونیکی (به آنها پیج) برای نمایش صفحه‌های وب در جهان استفاده می‌شود.

HTML چیست ؟

HTML  چیست ؟ HTML در سال 1990 توسط تیم برنرز لی Tim Berners-Lee توسعه پیدا کرد. HTML برای ساخت داکیومنت‌های الکترونیکی (به آنها پیج) برای نمایش صفحه‌های وب در جهان استفاده می‌شود. عبارت اختصاری HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language می‌باشد و به معنی زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی یا زنگام می‌باشد. مخاطبان وبسایت ها بعد از ارسال درخواست به سرور و بعد از پردازش این اطلاعات، داده‌های خروجی را به صورت کدهای HTML برای مخاطب ارسال می‌کنند.

امروزه مرورگرها بهترین نمایشگر کدهای HTML می‌باشند. با استفاده از این زبان می‌توان عنوان عناصر شامل متن، تیتر، جدول، تصاویر، صوت، فیلم و …  را فرار داد.

زبان HTML چگونه کار می‌کند؟

زبان HTML بر پایه نشانه گذاری بر روی متن‌ها عمل می‌کند. این نشانه گذاری را تگ می‌نامند. تگ‌ها به مرورگر اعلام می‌کند که متن نشانه گذاری شده چگونه و در کجا به نمایش در آید. هر تگ معنی و مخصوص ویژه‌ی خود را دارد. یک سند HTML بر روی حافظه با پسوند .html یا .htm ذخیره می‌شود.

تگ HTML  چیست؟

برچسب‌ها یا همان تگ‌های HTML در حقیقت همان کدهای اصلی این زبان هستند که به مرورگر می‌گویند صفحه مورد نظر از چه عناصری تشکیل شده است. هر کدام از این Tag معنا و مفهوم خاصی دارند و به شما امکاناتی مانند تغییر شکل ظاهری متن‌ها، ساخت لیست‌های مختلف و به هم متصل کردن صفحات را می‌دهند. همچنین از آن‌ها برای کار با صدا، تصویر و غیره استفاده می‌شود.

آیا HTML یک زبان برنامه نویسی می‌باشد؟

جواب خیر می‌باشد. واضح است که این زبان از متغیرها، شرط‌‌ها، حلقه‌ها و … پشتیبانی نمی‌کند و در نتیجه پردازش داده به تنهایی انجام نمی‌دهد در نتیجه هرگز نمی‌توان این زبان را یک زبان برنامه نویسی دانست. بلکه ابزاری است که با استفاده از تگ‌ها می‌توانیم یک صفحه وب را ساختارنویسی کنیم.

مزایا و معایب زبان HTML چیست؟

HTML به مانند هر زبان دیگر دارای مزایا و معایبی می‌باشد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

مزایای HTML

  • ساده و روان
  • متن باز و رایگان
  • ادغام زبان‌های برنامه نویسی دیگر در سرور به مانند: php

معایب HTML

  • عدم پویایی و استاتیک بودن
  • پشتیبانی ضعیف در مرورگرهای قدیمی
  • نیازمند طراحی هر صفحه به صورت مجزا

HTML5 چیست؟

HTML5 آخرین ورژن از HTML می‌باشد. کدی که صفحات وب را می‌سازد. که شامل سه نوع کد می‌باشد: HTML که ساختارها را مهیا می‌کند، CSS که جدول‌ها را استایل می‌دهد و جاوا اسکریپت که معین می‌کند بر روی عناصر صفحه چه اتفاقی بیفتد.

جولای 9, 2020

0 پاسخ به "HTML چیست ؟"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Template Design © VibeThemes. All rights reserved.

منوهای نصب در پنل مدیریت

X